Koszule chłopięce

Koszule chłopięce

Koszule chłopięce na każdą okazję

Koszula to niezastąpiony element męskiej, ale także chłopięcej garderoby. Sprawdza się zarówno w stylizacjach codziennych, jak i podczas różnego typu uroczystości rodzinnych. Koszule chłopięce powinny być wykonane z trwałych materiałów, które zniosą dziecięce harce, a następnie wielokrotne prania. Powinny być także komfortowe w noszeniu.

Koszula jako strój do przedszkola i szkoły?

Wiek szkolny

Strój do przedszkola musi być przede wszystkim wygodny, dlatego większość mam zakłada małym chłopcom miękkie koszulki i bluzy. Tego typu odzież nie krępuje ruchów dziecka. Nie ma także problemu z wymianą garderoby, jeśli ta ulegnie zabrudzeniu czy zmoczeniu, co w przedszkolu zdarza się często. Koszula nie jest najlepszym wyborem do przedszkola, ponieważ dziecko może mieć trudności z rozpinaniem i zapinaniem małych guzików, ponadto czynność ta trwa znacznie dłużej aniżeli zmiana koszulki zapinanej na suwak czy napy.

Wiek przedszkolny

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W tym okresie całkowicie odchodzi się od zabaw dywanowych na rzecz wielogodzinnego siedzenia w ławce szkolnej. Ponadto starsze dzieci nie brudzą się tak często, a odpinanie guzików nie stanowi dla nich żadnego problemu. W szkołach często spotyka się chłopców ubranych w wygodne koszule flanelowe. Wzorem dominującym na tego typu odzieży jest kolorowa kratka. Wielu rodziców stawa również na dżinsowe koszule chłopięce (do kupienia w tym sklepie internetowym).

Koszule chłopięce na specjalne okazje

Koszule chłopięce dla chłopcówZarówno w przedszkolu, jak i w szkole zdarzają się sytuacje, w których wypada ubrać się na galowo. W przypadku chłopców nieodzownym elementem takiego stroju jest koszula. Eleganckie koszule zazwyczaj są nieco sztywniejsze od tych codziennych, dzięki czemu nie gniotą się tak łatwo i dłużej zachowują formę. Większość mam kupuje gładkie koszule chłopięce w kolorze bieli lub błękitu. Niekiedy zdarza się, że ubrania te mają delikatne paski czy wzorki innego typu.

Do eleganckich koszul możemy zaliczyć także te w ciemnych kolorach: grafitowym, bordowym czy granatowym. Co prawda nie do końca sprawdzą się podczas uroczystości przedszkolno-szkolnych, ale będą idealnym strojem na imprezy okolicznościowe i różnego typu spotkania rodzinne. Wiele z nich można kupić w zestawie z muszką i gustowną kamizelką.

Letnie koszule chłopięce

Niejako osobną kategorię stanowią koszule na sezon wiosenno-letni. Barwne koszule z krótkim rękawem wykonane są z cienkich, przewiewnych tkanin, w których nawet najbardziej ruchliwe dziecko będzie czuło się komfortowo. W połączeniu z szortami koszula we wzory florystyczne czy marynarskie stanowi idealny strój na wakacyjne wojaże.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *