Bielizna zimowa dla chłopców

Bielizna zimowa dla chłopców

Rajstopy, getry, kalesony – bielizna zimowa dla chłopców

Wielu dorosłych mężczyzn uważa, że noszenie bielizny zimowej jest zdecydowanie niemęskie i unika tego typu „dodatków” nawet w mroźne dni. Na szczęście w przypadku małych chłopców to rodzice decydują o tym, czy malec założy dodatkową warstwę odzieży. Zdecydowana większość mam uzupełnia zimową garderobę chłopców o rajstopy, getry czy kalesony. Bielizna zimowa dla chłopców niekiedy stanowi jednak problem. W jakich sytuacjach?

Bielizna zimowa dla chłopców w wieku przedszkolnym

Bielizna dla chłopcówDzieci w wieku przedszkolnym, zwłaszcza te, które uczęszczają do grup najmłodszych, często mają problem z samodzielnym ubieraniem. Wielu rodziców zastanawia się zatem, jak rozwiązać problem z bielizną zimową. W przypadku dziewczynek sprawa jest znacznie prostsza – przed wyjściem z domu dziewczynka zakłada rajstopy i spodnie, a w przedszkolu te ostatnie zamienia na spódniczkę. Jest jej wygodnie i dostatecznie ciepło. Co prawda chłopiec również może zdjąć w przedszkolu spodnie, ale wówczas będzie paradował w samych rajstopach. Niektórym rodzicom nie podoba się widok chłopca w rajstopach i o ile w maluchach taki strój jeszcze przejdzie, o tyle w starszych grupach dziecko może zacząć protestować. Pójście do sali w rajstopach i spodniach również nie jest najlepszym pomysłem, bo dziecku będzie niewygodnie i zdecydowanie za gorąco. Co zatem robić?

Krótkie spodenki zimą?

Zdejmowanie spodni i rajstop, a następnie ponowne zakładanie samych spodni trwa zdecydowanie za długo, ponadto nie każde dziecko poradzi sobie z tą czynnością. Ponadto pamiętajmy, że w ciągu dnia dzieci wychodzą na spacer i muszą nieszczęsne rajstopy założyć po raz kolejny, po powrocie do przedszkola zdjąć, a przed wyjściem do domu znowu założyć…

Wielu rodziców rozwiązuje ten problem zakładając dziecku na rajstopy krótkie spodenki. Chłopiec biega po przedszkolu w rajstopach i spodenkach, jest mu wygodnie i ciepło. Przed wyjściem na dwór zdejmuje spodenki i zakłada długie spodnie. Nie trwa to długo i jest znacznie łatwiejsze aniżeli walka z rolującymi się rajstopami.

Innego typu bielizna zimowa

Wiele mam całkowicie rezygnuje z rajstop i zakłada swoim dzieciom luźniejsze getry czy kalesony. Mały chłopiec poradzi sobie ze zmianą tego elementu garderoby, a nawet jeśli tego nie robi, swobodnie może chodzić po przedszkolu w kalesonkach. Wiele sklepów oferuje kalesony chłopięce, które przypominają cienkie spodnie dresowe. Dziecko nie wygląda komicznie i jest mu wygodnie. Jedyny problem jest taki, że podczas zakładania spodni na kalesony czy gatry musi uważać, by nie podwinęły mu się nogawki, bowiem gołe kostki na mrozie to nie najlepszy pomysł. Warto uczulić wychowawcę przedszkola, by przed wyjściem na spacer zwrócił uwagę na strój chłopca.c

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *