wybór torebki damskiej

Od czego zależy wybór torebki damskiej?

Większość kobiet ma co najmniej kilka torebek. Dlaczego? Teoretycznie każdego dnia można wyjść z domu torebki damskiez tą samą, czarną, wygodną torbą, więc po co inne? Rzeczywiście czarny kolor pasuje do wszystkiego i nie trzeba się zastanawiać nad doborem stylizacji. Z drugiej zaś strony czarna torebka latem czy wiosną nie każdego przekonuje. To przecież czas, w którym stawia się na żywe kolory. Poza tym inaczej wygląda torebka, którą dobierzemy do wieczorowej kreacji, a inaczej ta, z którą wyjdziemy do pracy. Zatem, od czego zależy wybór torebki damskiej?

Wybór torebki damskiej krok po korku

Po pierwsze: pora roku

Jesienią i zimą lepiej sprawdzają się torby w ciemnych kolorach, wykonane z nieprzemakalnych materiałów, np. ze skór ekologicznych. Z takich toreb łatwo usunąć ewentualne zabrudzenia, a kapryśna aura nie spowoduje zniszczenia zawartości torebki. Latem i wiosną z kolei warto stawiać na żywe, soczyste kolory oraz pastelowe barwy. Również materiał torby może być całkiem inny – mile widziane są koszyki i grube materiały tekstylne.

Po drugie: okazja

torba damskaWybór torebki damskiej powinna poprzedzić refleksja na jakie okazje będziemy mogły ją wykorzystać. Malutkie, zgrabne torebeczki są niezwykle urocze, ale niestety także wyjątkowo niepraktyczne, więcej możesz dowiedzieć się tutaj. Warto mieć taką jedną na specjalne okazje, ale jeśli kupimy ich kilka, prawdopodobnie nie będziemy mieć szansy, by je wszystkie wykorzystać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w damskiej szafie znalazło się kilka torebek wieczorowych, torby sportowe (na siłownię, zakupy czy piknik), plecaki (na rower), klasyczne torby miejskie, torebki plażowe, itd. Kobiety lubią mieć wybór, ale dobrze, by można było wybierać z kilku ciekawych propozycji a nie kilkunastu torebek „na jedno kopyto”.

Po trzecie: pojemność

Torebki damskie występują w wielu rozmiarach. Te mniejsze zwykle można przewiesić przez ramię, dzięki czemu, podobnie jak w przypadku plecaków, kobieta ma wolne ręce. Większe nosi się w ręku bądź przewiesza przez zgięty łokieć. Duże torby świetnie sprawdzą się w przypadku studentek, kobiet przenoszących znaczne ilości dokumentów, a także mam małych dzieci. Od lat jednak największą popularnością cieszą się torebki w średnim, uniwersalnym rozmiarze. Nie są ciężkie, kłopotliwe, a z powodzeniem mieszczą wszystkie kobiece gadżety.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *