etui, czy plecak

Piórnik czy etui na długopisy?

Piórnik szkolny jest stałym elementem wyprawki szkolnej. Można kupić piórnik miękki i usztywniany, mały ubranka dla juniorai duży, kolorowy i stonowany, z wyposażeniem i bez niego. Wybór jest naprawdę ogromny. Również młodzież ma w czym wybierać. Uczniowie szkół średnich i studenci często zastępują piórniki etui na długopisy.

Najpopularniejsze piórniki szkolne

Obecnie dużą popularnością cieszą się piórniki szkolne z motywem bohatera bajkowego lub filmowego. Chłopcy od lat wybierają gadżety z Batmanem, Supermenem, bohaterami „Psiego patrolu”, motywem „Gwiezdnych Wojen”, Minionkami, bohaterami „Tomka i przyjaciół”, pojazdami, itp. Dziewczynki doceniają zaś Myszkę Miki i jej przyjaciół, księżniczki Disneya, modne ostatnio Annę i Elsę z „Krainy Lodu”, bajkę Hello Kitty, świnkę Peppę i jej rodzinę, lalkę Barbię, kucyki oraz inne zwierzątka. Młodzież daleka jest od wybierania piórników w motywy bajkowe, ale często decyduje się na gadżety przedstawiające bohaterów filmów młodzieżowych, piórniki w kształty geometryczne, zabawne buźki albo po prostu jednobarwne. Do jednokolorowych zaliczyć można również etui na długopisy.

Wiek dziecka a rozmiar piórnika

junior, ubranka

Okazuje się, że im mniejsze dziecko, tym większy piórnik. Uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej często decydują się na duże piórniki z pełnym wyposażeniem. Znajdują się w nim m.in. różnobarwne długopisy, flamastry, wiele rodzajów kredek, ołówki, gumka, temperówka i wiele innych drobnych artykułów szkolnych. Na dalszych etapach edukacji zdecydowanie mniej się rysuje, a jeśli już to przy użycia ołówka, linijki czy ekierki, więc taka ilość kolorowych kredek i flamastrów nie jest potrzebna. W ostatnich klasach szkoły średniej, a potem na zajęciach uczelnianych piórniki często okazują się zbędnym wyposażeniem, ponieważ wystarcza niewielkie etui na długopisy.

Etui na długopisy – zalety

Etui na długopisy może być wykonane z różnych materiałów, ale największą popularnością cieszą się etui wykonane ze skóry, więcej dowiesz się tutaj . Są eleganckie i trwałe. O ile piórnik szkolny uczniowie wymieniają nawet co roku, o tyle etui służy właścicielowi przez dobrych kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego tak ważne jest, by było odpowiednio skrojone, miało mocne szwy i nie odbarwiało się w kontakcie z wodą czy innymi substancjami. Etui mieści zwykle 2-3 długopisy, choć z powodzeniem można znaleźć także i większe, ale zwykle nie ma potrzeby noszenia ze sobą takiej ilości przyborów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *