targowisko pieniądze

Jak przechowywać pieniądze na targowisku?

Praca na targowisku miejskim jest zajęciem wymagającym, szczególnie w sytuacji, gdy targowisko to targowisko, pieniądzejedynie wyłożony kostką teren, pozbawiony murowanych czy blaszanych stoisk. Osoba, która chce sprzedawać na targu musi dysponować własnym stoiskiem, najczęściej specjalnym namiotem. Namiot zabezpiecza przed deszczem, ostrym słońcem i wiatrem. W pewnym stopniu zapewnia też prywatność sprzedawcy, którego przechodnie nie oglądają od tyłu czy z boku. To bardzo istotne w przypadku sprzedaży wartościowego towaru i przechowywania znacznej ilości pieniędzy. Pieniądze na targowisku muszą być dobrze zabezpieczone.

Pieniądze na targowisku – przechowywanie

pieniądze, targowiskoSprzedawcy drobnych, stosunkowo tanich przedmiotów oraz warzyw i owoców muszą mieć pod ręką dużą ilość drobnych pieniędzy. Nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której sprzedawca nie będzie miał jak wydać kupującemu reszty. Osoby z sąsiednich stanowisk raczej nie są chętne do rozmieniania banknotów, ponieważ obawiają się, że im również może zabraknąć monet. Gdzie przechowywać taką ilość drobnych pieniędzy? Część sprzedawców ustawia na stole bądź pod nim pojemnik albo skarbonkę i tak przechowuje pieniądze. Dostęp do pieniędzy mają wówczas wszystkie osoby obsługujące stoisko. Jeśli uzbiera się dużo banknotów, warto je dobrze schować. Pieniądze na targowisku często przechowuje się też w specjalnych torbach biodrowych, czyli tzw. nerkach.

Czy pieniądze w torbach biodrowych są bezpieczne?

Torby biodrowe, jak sama nazwa wskazuje, zapina się przy pomocy pasa okalającego okolice bioder. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ torebkę mamy zawsze przy sobie, do tego na dogodnej wysokości. Do torby biodrowej łatwo się zagląda, nie trzeba długo poszukiwać monet, a przy tym sprzedawca cały czas ma wolne ręce. A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa? Przechowywanie pieniędzy w popularnych nerkach jest na pewno znacznie bezpieczniejsze niż trzymanie ich w pudełku pod stoiskiem, w zwykłej torbie na ramię, kieszeni czy plecaku. Torby biodrowe z reguły są dość niewielkie, choć mogą przyjmować także większe rozmiary, wówczas z powodzeniem zmieścimy w nich dokumenty, telefon, klucze, a nawet chusteczki czy napój. Z tego powodu tego typu torebki traktowane są również jako saszetki turystyczne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *