kolory jesieni

Kolory jesieni a najmodniejsze dodatki

Nadeszła jesień. Co prawda dość pochmurna i kapryśna, ale wciąż przez wielu oczekiwana i lubiana. Jesień jesienne koloryjest bowiem okresem, w którym można tworzyć ciekawe, rozbudowane stylizacje i wreszcie jest okazja, by wykorzystać większą część zawartości garderoby. Kolory jesieni to przecież nie tyko szarobure barwy.

Podstawowe kolory jesieni

Gdybyśmy kilku czy kilkunastu osobom pytanie o kolory jesieni, na pewno szybko doszlibyśmy do wniosku, że powtarza się kilka barw, związanych z kolorem jesiennych liści, więcej możesz dowiedzieć się tutaj. Należą do nich brąz, kolor żółty, burgund, czerwień, kolor wielbłądzi, a także wszelkie odcienie szarości. Współczesna moda mocno czerpie z kolorów natury. Na ulicach widzimy mnóstwo jesiennych kolorów – nie tylko na ubraniach, ale też w dodatkach, takich jak buty, torebki, skórzane rękawiczki czy portfele.

Najmodniejsze dodatki jesienne

Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście czapki, szale i rękawiczki. Co prawda póki co ich noszenie nie jest konieczne, ale najwyższa pora, by zacząć przygotowania do sezonu zimowego. Czapki mogą być cienkie i grube, sztuczne i wełniane, przylegające i obszerne. Panuje całkowita dowolność wzorów i kolorów. Szal może, ale nie musi pasować do czapki. Modne są połączenia kontrastowe. Niektórzy wolą delikatne, cienkie szaliki, które mogą ukryć pod kurtką czy płaszczem, inni zaś decydują się na wielkie szale, niemal przypominające koce. Ostatnim z niezbędnych dodatków są rękawiczki. Podobnie jak szaliki – mogą, ale nie muszą pasować do pozostałych elementów. Dużą popularnością cieszą się eleganckie, skórzane rękawiczki.

Kolory jesieni na torebkach i butach

kolory jesienneJesienne buty to nie tylko kalosze i czarne trapery. Pogoda o tej porze roku bywa różna, dlatego warto zainwestować zarówno w obuwie sportowe, cieńsze botki, jak i ciepłe kozaki. A kolorystyka? Dowolna, choć raczej unikajmy bardzo jasnych, pastelowych kolorów, ponieważ jesienią trudno je utrzymać w czystości. Jeśli zaś chodzi o torebki, lepiej darować sobie dzianinę, len oraz wszelkie inne, przemakalne materiały na rzecz galanterii skórzanej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *