plecak i torba

Plecak czy torebka – co lepiej sprawdzi się na uczelni?

Studentki zwykle mają już za sobą etap zachłyśnięcia się dorosłością. Najczęściej następuje on między 16 plecak czy torebkaa 19 rokiem życia, więc świeżo upieczona studentka nie próbuje już być na siłę dorosła. To nastolatki chcą być takie, jak kobiety z pierwszych stron magazynów. Chcą nosić pełen makijaż, modne ubrania, wysokie obcasy i eleganckie torebki. Tymczasem część studentek zachowuje się całkowicie inaczej – rezygnuje z modnych torebek na rzecz wygodnych plecaków. Ale co lepiej sprawdza się w warunkach uczelnianych: plecak czy torebka?

Plecak czy torebka? Rozmiar ma znaczenie

plecak czy torebkaPowszechnie wiadomo, że do szkoły uczeń chodzi z tornistrem (zwykle uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej) bądź plecakiem. Plecak szkolny ma spore rozmiary więc bez problemu mieści niezbędne artykuły szkolne, książki i zeszyty. Spokojnie pomieści też drugie śniadanie, bidon z piciem, portfel, telefon czy strój na lekcję wychowania fizycznego. Uczniowie nie mają lekko, plecak potrafi ważyć naprawdę sporo. Wyobraźmy sobie, że tyle samo miałaby ważyć torba noszona na jednym ramieniu. Dźwiganie takiej torby jest mocno uciążliwe i niestety wpływa na kształtowanie wad postawy, ponieważ kręgosłup obciążony jest tylko z jednej strony. Z tego powodu torba, mimo że pomieści wszystkie artykuły i książki, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla ucznia. Zatem plecak czy torebka? W przypadku szkół podstawowych, wygaszanych gimnazjów i szkół średnich odpowiedź jest oczywista, więcej możesz dowiedzieć się tutaj. A jak jest w przypadku studentek?

Plecak czy torebka? Walory estetyczne

Na uczelni najlepiej sprawdzi się torebka mieszcząca format A4. Wszelkie inne, małe, eleganckie torebki odpowiednie są na wyjścia po wykładach. Na uczelnię lepiej wybrać coś mieszczącego tablet czy notebook, papierowe notatki i niezliczoną ilość kserówek. Torebki w formacie A4 to zarówno takie w sportowym stylu, jak i eleganckie, skórzane akcesoria, dopełniające całości stylizacji. A plecaki? Plecaki również mogą być wykonane z różnych tworzyw, występują w wielu rozmiarach i kolorach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by plecak był stylowym, skórzanym dodatkiem. Plecaki znowu są modne, a wygoda ich użytkowania niezastąpiona. Plecak to też idealne rozwiązanie dla studentek dojeżdżających na uczelnię rowerem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *